NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

UX - Lexus ponownie prezentuje swoją wizję przyszłości

2016-09-26 16:36:42


To co przede wszystkim rzuca się w oczy to jego stylistyka. Odważne linie nadwozia podkreślają obecność wybiegających w przyszłość rozwiązań technicznych. Wszystkie urządzenia pokładowe podporządkowane są idei Human Interface Machine, czyli kompleksowej współpracy wszystkich urządzeń i człowieka ze światem - tym online i offline.

Zaskakującym, choć spodziewać się można wysoce funkcjonalnym elementem komunikacji auta z kierowcą jest uformowany hologramowy wyświetlacz stylistyką przypominający globus. Prezentuje kombinację analogowych i cyfrowych informacji. Z kolei środkowa konsola wyróżnia się krystaliczną strukturą o wielokierunkowo szlifowanych powierzchniach, na tle której pojawiają się wyraźnie widoczne dla kierowcy i pasażera hologramowe wyświetlacze układu klimatyzacji i multimediów.

W UX znalazły się również najnowsze rozwiązania z dziedziny elektrotechniki i elektroniki pokładowej. Za przykład mogą posłużyć elektrochromatyczne szyby, a także elektroniczne zewnętrzne lusterka wsteczne. W miejsce tradycyjnych luster wstawiono kamery, dzięki czemu ich obudowy są znacznie mniejsze. Wszystkie przełączniki są elektrostatyczne i ukryte za przezroczystymi osłonami.

Lexus po raz kolejny zaskakuje śmiałą wizją motoryzacji przyszłości. Co ostatecznie z koncepcyjnego UX trafi do modelu seryjnego przekonamy się za jakiś czas.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: