NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Lexus LC z nagrodą Production Car Design of the Year 2016

2017-03-14 12:31:14

Lexus zdeklasował konkurencję, a wśród niej: Bugatti, Land Rovera, Volvo czy Teslę. Jurorzy swój wybór uzasadnili wiernym przeniesieniem koncepcyjnej wersji LC na piękny samochód, który wszedł do masowej produkcji. Podkreślono, że jest to rzadko spotykana rzecz w branży i należy to wyróżniać. 

Tadao Mori, szef designerów Lexusa, nie krył, że był to jeden z najtrudniejszych projektów marki, pod każdym możliwym względem. Ale efekt końcowy wynagradza wszelkie napotkane trudności. Charakter LC, jego stylistyka, wnętrze i osiągi potwierdzają, że nagroda zdecydowanie jest zasłużona. 

Model koncepcyjny LF-LC, który ujrzał światło dzienne w 2012 roku, był punktem wyjścia, ale nie celem. Oznacza to, że platforma produkcyjna powieli wszelkie linie pierwowzoru, ale doda jeszcze więcej - przede wszystkim emocje. A tych nie brakuje, gdy zasiądzie się za kierownicą LC.

Jest to czwarta edycja konkursu, których nagrody - jako jedyne w branży motoryzacyjnej - przyznawane są przez topowych i niezależnych projektantów aut. Wyróżnienie wręczono 7 marca w Genewie, podczas wieczornej gali Car Design News.

 

Źródło: http://blog.lexus.co.uk/lexus-lc-named-production-car-design-year/

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: