NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Fabryka Motomachi, dom supersamochodu LFA, produkuje Lexusa LC

2017-03-31 18:46:40

Poziom rzemiosła, potrzebny do budowy LC, musi być najwyższych lotów. Stąd zaangażowano najlepszych. Takumi, odpowiedzialnych za budowę LFA, przydzielono teraz do konstruowania luksusowego coupe. Znani są z tego, że swoją pracą, wiedzą i umiejętnościami, wiernie odzwierciedlają japońską sztukę tworzenia doskonałej jakości przedmiotów. Ich doświadczenie jest szczególnie potrzebne przy tak nowatorskich rozwiązaniach, jak komponenty z włókna węglowego czy wszelkie elementy wykonywane i wykańczane ręcznie.

Każdy z Takumi spędza aż 20 minut nad egzemplarzem. Aż - bo biorąc pod uwagę, to, że maszyny mierzą czas indywidulanej pracy poświęcony jednemu modelowi raczej w sekundach niż w minutach, jest to niesamowicie dużo. Umiejętności ludzkiego oka, ucha, wyszkolonych dłoni, łączą się z precyzyjną siłą komputerów i innych urządzeń. To podejście wielokrotnej kontroli każdego procesu, spełnia rygorystyczne normy Lexusa.

Finalna kontrola jest przeprowadzana w szklanym pomieszczeniu, wypełnionym ledowymi świetlówkami. Pozwala to na wychwycenie wszelkich nieprawidłowości. Sprawdzane jest wszystko: farba, nadwozie, wnętrze i wszelkie funkcjonalności. Grubość ścian pomieszczenia, pozwala nawet na wychwycenie nieprawidłowości w dźwięku pracującego silnika. Najmniejsze odchylenia w hałasie i poziomie wibracji, nie mają prawa się zdarzyć. Samochód bowiem ma zapewnić klientowi prawdziwą przyjemność z jazdy, bez kompromisów dla jakości.Źródło: http://blog.lexus.co.uk/motomachi-lexus-lc-factory/


WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: