NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

W Japonii wiosna, zakwitły wiśnie

2017-04-12 17:44:02

Sakura w pełni. Nastał najpiękniejszy, najbardziej wyczekiwany, magiczny czas. Wiśnie zakwitły w niektórych prowincjach już końcem marca, na Okinawie w lutym. Zachwycać będą do maja. 

Dla Japończyków to wyjątkowy czas. Wiśniowe drzewa, których gatunków w Japonii jest ponad 100, można spotkać wszędzie, nawet w zupełnie przypadkowych miejscach. Najpopularniejsze kolory kwiatów to białe i jasnoróżowe. Niektóre rozwijają się przed liśćmi, stąd wrażenie, jakby drzewa były całkowicie białe. Nocą są podświetlane, a w ich cieniu urządzane są przyjęcia. 

Hanami - podziwianie kwiatów - to tradycja pielęgnowana od setek lat. Całe dnie - a nawet noce - spędzane są na piknikach w parkach, z rodziną i przyjaciółmi. Zapobiegliwi rezerwują najlepsze miejsca na kilka dni przed zakwitnięciem, za najbardziej spektakularne widoki trzeba nawet zapłacić. Są i tacy, którzy śledząc Japońską Agencję Meteorologiczną, podróżują po wyspie kolejnymi etapami kwitnienia. 

Hanami również dyktuje Japończykom urlopy. Ulice położone niedaleko miejsc widokowych zastawione są straganami z jedzeniem i napojami. Restauracje serwują specjalne menu, a sklepy z pamiątkami wystawiają limitowane edycje gadżetów - w różu bądź z naniesionymi symbolami kwiatów wiśni. Japończycy piją więcej sake i piwa, jedzą ryżowe kulki tzw. dango, w Starbucksie mogą kupić Sakura Latte i zjeść deser z dodatkiem płatków wiśni. Trwa festiwal. Jeśli planujecie odwiedzić Japonię, to koniecznie w tym okresie. Uważnie śledźcie prognozę pogody i bukujcie loty.

Cały świat pozazdrościł Japonii kwitnących ulic. W Europie w niejednym państwie urzeknie nas magia wiśniowych drzew, zasadzonych tak, by świętować namiastkę Sakury. Festiwale spotkamy u naszych zachodnich sąsiadów. Poniżej galeria zdjęć z Bonn i słynna Heerstrasse.

 

 

Źródło zdjęć: http://blog.lexus.co.uk/lexus-ct-sakura-season/, http://www.telegraph.co.uk/travel/destinations/asia/japan/articles/japan-cherry-blossom-sakura-guide/

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: