Projekt eksploruje i wykorzystuje możliwości, jakie daje agar. Ta żelowata substancja, otrzymywana z alg morskich może śmiało posłużyć jako materiał do pakowania. Co najważniejsze – ekologiczny. Świetna alternatywa dla prawdziwej zmory naszych czasów - plastikowych opakowań.
Agar wykorzystywany jest na całym świecie jako materiał do badań naukowych, badań medycznych czy w profesjonalnych kuchniach. W zimnej wodzie pęcznieje, a dobrze rozpuszcza się w wodzie o temperaturze ok. 90-100 °C. Kluczowa dla projektu jego cecha to to, że zestala się, tworząc rodzaj żelu w 40-50 °C, a proces ten jest odwracalny. Wykorzystuje się go jako naturalny, bezsmakowy środek żelujący przy produkcji słodyczy i innych przemysłowych produktów spożywczych. Dodatkowo w fotografii, chemii, farmacji i kosmetyce.
Grupa AMAM dostrzegła w nim jeszcze jedno bardzo dobre zastosowanie. Kiedy agar zostanie zamrożony tworzy miękką, amortyzującą strukturę. Wystarczy go sprasować, aby otrzymać formę podobną do folii. Można go łatwo i dowolnie formować jako opakowania przeróżnych zastosowań. Ponadto z uwagi na wagę, zawsze będzie dryfował na wodzie. Tym samym jest receptą na światowy problem z tonami śmieci, jakie trafiają do mórz i oceanów. Jury Lexus Design Award doceniło zarówno ideę, jak i samą pracę wykonaną przez zespół.
https://www.youtube.com/watch?v=Oh2kkXldjG0
Wynik został ogłoszony podczas Milan Design Week 2016, gdzie mieszczą się przestrzenie wystawowe Lexusa i dwunastu finalistów konkursu.
Grupa AMAM powstała w 2015 roku w Japonii, twórcami są trzej studenci Uniwersytetu Tama Art - Kosuke Araki, Noriaki Maetani i Akira Muraoka.
All rights reserved 2013 - 2024; Deweloper Ads-Center.NET